• افراد آنلاین : 1
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این هفته : 0
 • بازدید این ماه : 0
 • بازدید کل : 773226
 • ورودی موتورهای جستجو : 9241
 • تعداد کل مطالب : 186
عنوان محصول اول

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول دوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول سوم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول
آخرین اخبار وب سایت

بیماری سلیاک چیست ؟

  بیماری سلیاک چیست ؟ سلیاک چیست؟ بیماری سلیاک، نوعی بیماری گوارشی است که به پرزهای روده کوچک آسیب می‌رساند و سبب اختلال در جذب مواد مغذی می‌شود. افرادی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند پروتئینی به نام گلوتن را که در گندم، جو، چاودار و احتمالاً جودو سر وجود دارد، نمی‌توانند تحمل کنند. زمانی […]


بیماری های لثه

  بیماری های لثه راه پیشگیری از بیماریهای لثه چیست؟ تنها راه پیشگیری از بیماری های لثه رعایت مناسب بهداشت و حذف پلاک میکروبی از سطح دندانهاست. البته مراجعه منظم به دندانپزشک هم اهمیت زیادی در پیشگیری ازبیماریهای لثه دارد.  لطفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


یونجه؛ سلطان گیاهان دارویی

  یونجه؛ سلطان گیاهان دارویی گیاه یونجه را به دلیل دارا بودن انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌ها سلطان گیاهان می‌نامند. یونجه، گیاهی است غریب که امروزه در اذهان عمومی تنها به درد علوفه دام می‌خورد، درحالی‌که در گذشته استفاده‌های فراوان از این گیاه پرفایده می‌شده است.این گیاه که عمدتاً در آسیا کشت می‌شود از […]


تاریخچه دویدن و دو و میدانی
بازديد : 238 views iconدسته: آموزش ها,علوم ورزشی

دو و میدانی

تاریخچه دویدن و دو و میدانی :

به راحتی میتوان گفت که دویدن با وجود موجودات زنده و انسان به وجود آمده است . اما سابقه تاریخی دو سرعت در مسافت کوتاه از دیر باز در همه تمدن ها مورد توجه بوده و در سوابق تاریخی ملل مختلف از آن یاد شده است . سلبقه تاریخی دو سرعت به المپیک های عهد باستان میرسد . برخی از این مسابقات در مسافتی طولانی به طول ورزشگاههای قدیمی یونان تا ۱۹۲ متر در خط مستقیم اجرا می شد . در این نوع مسابقات از بلوک های استارت استفاده می شد که در آغاز مسافت مورد  نظر بصورت دو شیار سنگی برای هر نفر در زمین بطور ثابت کنده شده بود که در ورشگاه دلفی در حال حاظر موجود است .
ویلیام سر توس ( ۱۸۹۹ ) در مورد نوعی استارت می نویسد : دوندگان ۱۵ تا ۲۰ قدم عقب تر از خط استارت می ایستادند و استارتر درست موازی خط شروع قرار می گرفت ، با نخستین علامت داور دوندگان به آهستگی و با ریتمی نرم به سمت خط شروع دویدن را آغازمی کردد و به محض رسیدن به آن با دومین علامت داور سرعت آنها افزایش یافته و مسافت مسابقه را طی می کردند .
در قرن هیجدهم مسابقات دو سرعت بین ورزشکاران طبقه اشراف به منظور شرط بندی اجراء می گردید و در قرن نوزدهم دو سرعت بصورت حرفه ای در انگلستان گسترش چشمگیری یافت و امروز نیز رقابت مسابقات با ۰۰۱/. ثانیه مقایسه می شود.

لطفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد

همه چیز درباره کوهنوردی
بازديد : 314 views iconدسته: آموزش ها,علوم ورزشی,مقاله

کوهنوردی

همه چیز درباره کوهنوردی

● «کوهنوردی» چیست؟

کوهنوردی، فعالیتی ورزشی-تفریحی است مشتمل بر: صعود (بالا رفتن از کوه)، کوهپیمایی، پیاده روی، غارنوردی، سنگ نوردی و اسکی. اگر از صعود به قله، سنگ نوردی، غارنوردی و حتی اسکی که هر یک حرفه ای ورزشی اند بگذریم، به کوهپیمایی و پیاده روی می رسیم که هر کدام می توانند گونه ای از اوقات فراغت ما را به خود اختصاص دهند. بسیاری از برنامه های تفریحی و «گل گشتی» ای که گروه های مختلف کوهنوردی برگزار می کنند، «کوهپیمایی» و «پیاده روی» است که بارزترین صفت در خورش، همگانی بودنش است.● ما از کدام دسته هستیم؟ما یا کوهنوردیم یا کوهپیما یا کوهرو. «کوهنورد» فردی است که این فعالیت ورزشی را پیشه خود ساخته و مرتب و مستمر به رشته های کوهنوردی از قبیل سنگ نوردی، یخ و برف، غارنوردی و اسکی می پردازد و تجهیزات و ابزار لازم و فنی متناسب با هر کدام از این رشته ها را نیز به همراه دارد.

 «کوهپیماها» افرادی هستند که معمولا قصدشان قله و فعالیت حرفه ای نیست. تفریح و سیاحت را هم به تنهایی در نظر ندارند؛ بلکه با اندک وسایل درخوری که تهیه کرده اند رویای «صعود به بلندای کوهستان» در ذهن و ضمیرشان نقش بسته است. اما «کوهرو»ها کسانی هستند که به طور گروهی – و به ندرت، به صورت انفرادی- به قصد تفریح و تفنن به دره ها، کوهپایه ها و ایستگاه های پایین دست کوه یا کوهساری می روند و معمولا تجهیزات مناسب و کافی و استاندارد به همراه ندارند و بنابراین توانایی صعود به مرحله بالاتر را ندارند.● رعایت کنید و لذت ببریدبعد از آمادگی جسمانی که باید روزهای قبل از برنامه به آن بیندیشید، تغذیه، تجهیزات مناسب، بررسی و پیش بینی احوالات جوی منطقه و شیوه درست راه رفتن در کوهستان می تواند آلام شما را کم و به تبع لذت شما را بیشتر کند.

لطفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد

رشته‌های سنگ نوردی
بازديد : 435 views iconدسته: آموزش ها,علوم ورزشی

url

رشته‌های سنگ نوردی

دیواره نوردی(Big Wall climbing) صعود چند مرحله‌ای با ابزار گذاری به بالای دیواره‌های مرتفع (چندین طول طناب)، که معمولا به زمانی بیش از یک روز نیاز دارد. دیواره نوردی خود دارای انواع متفاوتی از قبیل صعود مصنوعی و صعود کلاسیک است. این سبک ها از لحاظ نوع حمایت های میانی و میزان اتکای صعود کننده به ابزار ها یا توان بدنی خود از هم متمایزند.پارک ملی یوسیمیتی یکی از مشهورترین مکانهای دیواره نوردی می باشد.

سنگ نوردی اسپورت(Sport climbing) صعودهای کوتاه(میانگین ۲۵ متر) با حمایت طناب از زمین، که صعود کننده تنها به توان بدنی خود متکی می باشد.

بولدرینگ(Bouldering) صعود مسیر های بسیار کوتاه (تا ۱۵ حرکت) ولی بسیار تکنیکی و مهارتی. در بولدرینگ حمایت با طناب انجام نمی شود و در عوض از تشکهای مخصوص استفاده می شود.

سنگ نوردی سالنی(Indoor climbing) سنگ نوردی سالنی (که نام رسمی آن صعود های ورزشی است) در ابتدا تلاشی برای شبیه سازی سنگ نوردی اسپورت در طبیعت بود که به تدریج به رشته ی ورزشی مستقلی تبدیل شد. دیواره های سنگ نوردی سالنی از جنس فایبر گلاس یا چوب هستند. گیره های مصنوعی به وسیله ی پیچ و مهره روی این دیواره ها نصب می شوند.این رشته در حال حاضر تحت نظر فدراسیون جهانی صعود های ورزشی به نام IFSC فعالیت می کند. سه رشته ی اصلی صعود های ورزشی عبارت اند از:

طفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد

درباره ی ورزش فوتبال
بازديد : 240 views iconدسته: NoName

فوتبال

درباره ی ورزش فوتبال

بازی فوتبال ورزشی است تیمی که در آن دو گروه یازده نفره در مقابل هم بازی می‌کنند و اغلب آن را پرطرفدارترین ورزش جهان می‌دانند. این ورزش در زمینی مستطیل شکل با پوشش چمن یا چمن مصنوعی انجام می‌گیرد که در انتهای عرضی دو ضلع آن دو دروازه قرار داده شده‌است. هدف وارد کردن توپ به دروازهٔ حریف است. دروازه‌بان تنها کسی است که در این بازی حق دارد از دست‌ها و بازوهای خود برای گرفتن و مهار توپ استفاده کند. دیگر اعضای تیم توپ را اغلب با استفاده از پا و ضربه زدن به آن به گردش درمی‌آورند، گاه نیز ممکن است از سینه یا سر خود استفاده کنند. هر تیمی که بیش‌ترین گل را به حریف بزند برندهٔ بازی است. اگر بازی در پایان با گل‌های برابر پایان پذیرد نتیجه بازی را مساوی اعلام می‌کنند یا این که بازی به وقت اضافی کشیده می‌شود و سپس ممکن است ضربات پنالتی تعیین‌کننده بازی باشد.

لطفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد

ورزش والیبال
بازديد : 565 views iconدسته: علوم ورزشی,مقاله,مقاله

 والیبال

ورزش والیبال

والیبال ورزشی تیمی و بسیار مهیج است، که پیشینه ای یکصد و ده ساله دارد و امروزه تقریباً تمامی کشورهای جهان عضو فدراسیون جهانی آن هستند.

 ● قوانین و مقررات والیبال

 ▪ تعداد کل بازیکنان هر تیم: ۱۲ نفر.

 ▪ تعداد بازیکنان داخل زمین: ۶ نفر.

 ▪ تعداد کل داوران: ۱۰ نفر (یک داور بالا، یک داور پائین و یک داور ذخیره- ۴ داور خط و یک داور خط ذخیره- یک نویسنده و یک کمک نویسنده.)

 ▪ اندازه زمین: طول ۱۸ متر و عرض ۹ متر.

 ▪ نِت (تور): برخورد توپ به لبه تور اشکال ندارد و خطا نیست.

 ▪ مقدار باد توپ: معمولاً با فشار انگشتان شصت بر روی توپ مشخص می شود.

لطفا جهت دیدن متن کامل به ادامه مطالب مراجعه نمایید.


iconبراي دانلود اينجا كليك كنيد

سایر صفحات سایت
 • Page 1 of 2
 • 1
 • 2
 • >

Copyright © 2015 _ Design by : MrJEY